Discgolf

Discgolf je sport podobný tradičnímu golfu. Místo míčků a holí však hráči používají létající disk nazývaný také Frisbee. Tento sport byl formován v 70. letech v USA a stejně jako u klasického golfu je cílem dokončení každé jamky v co nejmenším počtu úderů (nebo v případě discgolfu, nejmenší počet hodů). Disk je hozen z oblasti odpaliště na cíl, vyvýšený kovový koš. Jak hráč postupuje po jamce, musí provést každý následný hod z místa, kde dopadl předchozí hod. Stromy, keře a změny terénu na jamkách a kolem nich představují pro discgolfisty náročné překážky. Jamka končí dohozením disku do koše. Discgolf sdílí stejné radosti a frustrace tradičního golfu, ať už jde o dlouhé dohození do koše nebo zasažení stromu v polovině dráhy.

Existuje však několik rozdílů. Discgolf málokdy vyžaduje poplatek za hru a je navržen tak, aby si jej mohli užívat lidé všech věkových skupin, muži i ženy bez ohledu na ekonomické postavení.

Kdo může hrát?

Discgolf lze hrát od školního věku do stáří, což z něj činí jeden z nejdostupnějších pohybových sportů po celý život. Mohou ho hrát také mentálně, či zdravotně postižení, což jim dává příležitost zapojit se do běžné činnosti. Discgolf je snadné se naučit a nikdo tak není vyloučen. Hráči pouze přizpůsobí své tempo svým schopnostem a pokračují z místa kam dohodí. Discgolfové turnaje v České republice jsou určeny pro muže a ženy všech úrovní dovedností od začátečníků po profesionály.

Kde se hraje?

Trvalá discgolfová hřiště se nacházejí po celém světě a více než 100 jich je v ČR. Většina z nich je umístěna v městských parcích a v okolí měst, či vesnic. Discgolfová hřiště mohou koexistovat se stávajícím zařízením a vybavením parku. Ideální poloha kombinuje zalesněné a otevřené terény s řadou topografických změn. V okolí hřišť často vznikají kluby, které organizují společné tréninky, či různé turnaje a soutěže.

Proč začít s discgolfem?

Ve snaze zlepšit zdraví a kvalitu života stále více lidí hledá různé rekreační aktivity. Discgolf zlepšuje kondici horní a dolní části těla a podporuje kombinaci fyzických a duševních schopností s velmi malým rizikem fyzického zranění. Hráči s nižší úrovní zdatnosti mohou začít pomalu a postupně se zvyšováním úrovně zdokonalovat. Hrát je možné kdykoli; jedno kolo trvá jednu až dvě hodiny a můžete hrát samostatně, nebo s přáteli. Discgolf nabízí celoroční pohybovou aktivitu, dokonce i v dešti nebo sněhu. Snad největší atribut tohoto sportu jsou nízké náklady. Disk stojí méně než 500 Kč a pro začátek je zapotřebí pouze jeden.

A navíc je tu naprostá zábava ze hry – bez ohledu na váš věk nebo úroveň dovedností!

Zpět nahoru