CDGT Stromovka Open 2022 už zná své vítěze

CDGT Stromovka Open 2022 už zná své vítěze

Premiéra KOSTKA stav Czech Discgolf Tour se vyvedla náramně. Hráči si spokojeně pomlaskávali nad povedeným layoutem a organizací i krásným městem. Nadšení už ale nebyli z aprílového počasí, kdy v parku občas foukalo z jedné strany, po chvilce z jiné, mezitím se prohnalo pár přeháněk, vysvitlo sluníčko, a tak dále. Nicméně k věci.

Jistou cestou k vítězství v MPO

Díky svým vyrovnaným výkonům v každém kole v kategorii MPO zvítězil Daniel Konečný z Discgolfového klubu Moravský Krumlov. Dvouhodový náskok uhájil před dvěma spoluhráči ze stejného klubu Petrem Strieglerem (také Team proDiscgolf.cz), Jakubem Kudrnou (také Team Ultimo) a přespolním favoritem, rakouským Stanislausem Amannem (Team Discmania, STP Disc Golf). Posledním třem jmenovaným 3 kola nestačily a o jejich celkovém umístění nakonec rozhodl až rozhoz o 2. místo. Nakonec jej bral Striegler, třetí byl Amann a čtvrté místo zbylo na Kudrnu.

Silný finiš a zlato v kategorii FPO

Kdo sledoval live scoring žen v průběhu celého turnaje, ten dobře ví, jak napínavé to bylo. Po 1. kole vedla Martina Vajdová, o hod druhá byla Eliška Bártková a o hod třetí domácí Réza Kahudová. Po kole druhém se k nim přidala ještě o hod čtvrtá Nikola Moravcová a o další hod pátá Eva Bínová. Celá dámská špička se tedy vměstnala do 5 hodů a od neděle si tak všichni slibovali napínavé finále.

Prvních několik jamek se o medaile přetahovaly první tři hráčky, po jamce čtvrté byly dokonce všechny na prvním místě, pak se ale něco změnilo. Nikola Moravcová (Discgolf Hunters) totiž nastoupila do birdie vlaku a neměla v plánu vystoupit dříve, než v konečné stanici. Po naprosto dechberoucím výkonu hlavně v druhé půli kola brala skóre +1 a s náskokem dvou hodů zvítězila. Druhé místo uhájila Martina Vajdová (DGC Bazarmix Ostrava) a třetí byla po rozhozu Eva Bínová (Budweis DGC, Team proDiscgolf.cz).

Přesvědčivým výkonem za výhrou v MP40

První kolo bylo v kategorii nad 40 let nemastné neslané, pak ale něco seplo, zapadlo do sebe a začala mela. Jejím iniciátorem byl zejména Filip Carlan (Floppy disk Choltice, Team Ultimo) se skóre -6, ale pár hodů za ním se usídlili další zkušení matadoři – Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov), Roman Jurajda (Búřov Golf Club) a Tomáš Dostál (DGC Bazarmix). Ve třetím kole se pronásledovatelé sice snažili seč jim síly stačily, ale rozjetého Carlana nedokázali dohnat. Ten nakonec zvítězil s pětihodovým náskokem a celkovým skóre -12 před Tomášem Dostálem s -7 a Markem Šromem s -4.

V MJ18 podobný příběh jako v MP40

Během prvního kola se žádný z juniorů nedokázal dostat pod par a všichni byli nahuštěni právě na nule, nebo těsně nad ní. V sobotu už to ale byl jiný příběh, zejména u Martina Opršala (DGC Fénix Brno, Albatros Team proDiscgolf.cz), který zahrál úctyhodné skóre -5 a vybudoval si tak pětihodový náskok na druhého Davida Kolaříka (Valmez Wolves Discgolf Team) a další pronásledovatele – Martina Štípka (DG Eagles Uničov) a Filipa Surjomartono (DGC Praha, Team Ultimo). Ti už za to během třetího kola zabrali také, na Opršala, který zopakoval svůj osobní rekord z druhého kola a znovu zahrál -5, to ale nestačilo. Druhé místo nakonec bral Surjomartono, a třetí byl po rozhozu Kolařík.

Fotografie, videa, výstupy a výsledky

Celý turnaj fotografovali a natáčeli členové mediálního týmu proDiscgolf.cz – Martin Jaroš a Tomáš Valík. Jejich výstupy naleznete na facebookové stránce ČADG, YouTube ČADG a Instagramu ČADG. Všechny je navíc shrnujeme níže. Můžete se těšit ještě na shrnující reportáž z celého turnaje a díky partnerství s proDiscgolf.cz a podcastem Ať to lítá také na play-by-play video z posledního kola kategorie MPO.

O PR se staral PR manažer CDGT Jan Schönbauer, díky kterému se discgolf dostal také do tištěných médií, rádia a do televize (CNN Prima News).

Děkujeme Budweis DGC v čele s turnajovým ředitelem Janem Studničkou za povedené zahájení KOSTKA stav Czech Discgolf Tour a těšíme se na další turnaje v Českých Budějovicích.

Zároveň děkujeme společnosti KOSTKA stav za podporu Czech Discgolf Tour a za to, že pomáhá českému discgolfu dále růst.

Zpět nahoru